Our Team

2019 Candidates

All

Filter by province

Andrew Scheer

Regina — Qu’Appelle

Learn More

Ziad Aboultaif

Edmonton Manning

Learn More

Leona Aglukkaq

Nunavut

Learn More

Dan Albas

Central Okanagan — Similkameen — Nicola

Learn More

Harold Albrecht

Kitchener — Conestoga

Learn More

Leona Alleslev

Aurora — Oak Ridges — Richmond Hill

Learn More

Dean Allison

Niagara West

Learn More

Stella Ambler

Mississauga — Lakeshore

Learn More

Theodore Antony

Markham — Stouffville

Learn More

Scott Armstrong

Cumberland — Colchester

Learn More

Mel Arnold

North Okanagan — Shuswap

Learn More

Chani Aryeh

Eglinton — Lawrence

Learn More

Sunny Attwal

Cambridge

Learn More

Tina Bains

Surrey Centre

Learn More

Tony Baldinelli

Niagara Falls

Learn More

John Barlow

Foothills

Learn More

Bernard Barré

Saint-Hyacinthe — Bagot

Learn More

Michael Barrett

Leeds-Grenville-Thousand Islands and Rideau Lakes

Learn More

Sonia Baudelot

Marc-Aurèle-Fortin

Learn More

Josée Bélanger

Berthier — Maskinongé

Learn More

Candice Bergen

Portage — Lisgar

Learn More

Joel Bernard

Ottawa — Vanier

Learn More

Luc Berthold

Mégantic — L’Érable

Learn More

David Bertschi

Orléans

Learn More

James Bezan

Selkirk — Interlake — Eastman

Learn More

Sanjay Bhatia

Davenport

Learn More

Dave Blackburn

Pontiac

Learn More

Steven Blaney

Bellechasse — Les Etchemins — Lévis

Learn More

Kelly Block

Carlton Trail — Eagle Creek

Learn More

Sylvie Boucher

Beauport — Côte-de-Beaupré — Île d’Orléans — Charlevoix

Learn More

Bianca Boutin

Québec

Learn More

Alex Bracci

Coast of Bays — Central — Notre Dame

Learn More

Richard Bragdon

Tobique — Mactaquac

Learn More

Ramandeep Brar

Brampton South

Learn More

John Brassard

Barrie — Innisfil

Learn More

Lois Brown

Newmarket — Aurora

Learn More

David Busch

Saanich — Gulf Islands

Learn More

Blaine Calkins

Red Deer — Lacombe

Learn More

Robert Campbell

Charlottetown

Learn More

Réjeanne Caron

Saint Boniface — Saint Vital

Learn More

Jordy Carr

Nipissing — Timiskaming

Learn More

Colin Carrie

Oshawa

Learn More

David Cavey

Vancouver Centre

Learn More

Irshad Chaudry

Scarborough Centre

Learn More

Kenny Chiu

Steveston — Richmond East

Learn More

Michael Chong

Wellington — Halton Hills

Learn More

Zia Choudhary

Toronto — Danforth

Learn More

Iftikhar Choudry

Humber River — Black Creek

Learn More

Monica Ciriello

Hamilton Centre

Learn More

Alupa Clarke

Beauport — Limoilou

Learn More

Carol Clemenhagen

Ottawa Centre

Learn More

Nathalie Clermont

Shefford

Learn More

Patrick Clune

Longueuil — Saint-Hubert

Learn More

Jason Cole

Dartmouth — Cole Harbour

Learn More

Michael Cooper

St. Albert — Edmonton

Learn More

Kevin Copley

Sackville — Preston — Chezzetcook

Learn More

François Corriveau

Manicouagan

Learn More

Bruno Côté

Brome — Missisquoi

Learn More

Bruno-Pier Courchesne

Saint-Maurice — Champlain

Learn More

Robert Coutu

La Pointe-de-l’Île

Learn More

Karen Cox

Vaudreuil — Soulanges

Learn More

Guy Croteau

Honoré-Mercier

Learn More

James Cumming

Edmonton Centre

Learn More

Chris d’Entremont

West Nova

Learn More

Marc Dalton

Pitt Meadows — Maple Ridge

Learn More

Raquel Dancho

Kildonan — St. Paul

Learn More

Mathieu Daviault

Pierre-Boucher — Les Patriotes — Verchères

Learn More

Scot Davidson

York-Simcoe

Learn More

Gérard Deltell

Louis-Saint-Laurent

Learn More

Leo Demarce

Windsor — Tecumseh

Learn More

Lise des Greniers

Laurier — Sainte-Marie

Learn More

François Desrochers

Mirabel

Learn More

Gisèle Desroches

Montcalm

Learn More

Tom Dingwall

Ajax

Learn More

Kerry Diotte

Edmonton Griesbach

Learn More

Todd Doherty

Cariboo — Prince George

Learn More

Terry Dowdall

Simcoe — Grey

Learn More

Shelley Downey

North Island — Powell River

Learn More

Neil Drabkin

Notre-Dame-de-Grâce — Westmount

Learn More

Earl Dreeshen

Red Deer — Mountain View

Learn More

Mike Duggan

Hull — Aylmer

Learn More

Eric Duncan

Stormont — Dundas — South Glengarry

Learn More

Tim Durkin

Bay of Quinte

Learn More

Peter Dyakowski

Hamilton Mountain

Learn More

Jessica Ebacher

Drummond

Learn More

Rima El-Helou

Vimy

Learn More

Pierre-André Émond

Bécancour — Nicolet — Saurel

Learn More

David Epp

Chatham-Kent — Leamington

Learn More

Angelo Esposito

Alfred-Pellan

Learn More

Ted Falk

Provencher

Learn More

Rosemarie Falk

Battlefords — Lloydminster

Learn More

Frank Fang

Spadina — Fort York

Learn More

Ed Fast

Abbotsford

Learn More

Kimberly Fawcett

Scarborough Southwest

Learn More

Martin Ferron

Abitibi — Baie-James — Nunavik — Eeyou

Learn More

Kerry-Lynne Findlay

South Surrey — White Rock

Learn More

Diane Finley

Haldimand — Norfolk

Learn More

Sarah Fischer

Don Valley North

Learn More

Michael Forian

Ville-Marie — Le Sud-Ouest — Île-des-Soeurs

Learn More

Marie Claude Fournier

Thérèse-De Blainville

Learn More

Nelson Fox

Madawaska — Restigouche

Learn More

Jocelyn Fradette

Lac-Saint-Jean

Learn More

Ann Francis

Lac-Saint-Louis

Learn More

Philippe Gagnon

Jonquière

Learn More

Cheryl Gallant

Renfrew — Nipissing — Pembroke

Learn More

Bernard Généreux

Montmagny — L’Islet — Kamouraska — Rivière-du-Loup

Learn More

Garnett Genuis

Sherwood Park — Fort Saskatchewan

Learn More

Marilyn Gladu

Sarnia — Lambton

Learn More

Joël Godin

Portneuf — Jacques-Cartier

Learn More

Sylvie Godin-Charest

Moncton — Riverview — Dieppe

Learn More

Sylvie Goneau

Gatineau

Learn More

Pawanjit Gosal

Brampton Centre

Learn More

Jacques Gourde

Lévis — Lotbinière

Learn More

Tracy Gray

Kelowna — Lake Country

Learn More

Serge Grégoire

Laurentides — Labelle

Learn More

Marie-Josée Guérette

Louis-Hébert

Learn More

Rachael Harder

Lethbridge

Learn More

John Hirst

Nanaimo — Ladysmith

Learn More

Glenn Hoa

Brossard — Saint-Lambert

Learn More

Randy Hoback

Prince Albert

Learn More

Bruce Holland

Halifax

Learn More

Byron Horner

Courtenay — Alberni

Learn More

Sean Hu

Scarborough — Agincourt

Learn More

Nicholas Insley

Coquitlam — Port Coquitlam

Learn More

Mariam Ishak

Pierrefonds — Dollard

Learn More

Tamara Jansen

Cloverdale — Langley City

Learn More

April Jeffs

Niagara Centre

Learn More

Matt Jeneroux

Edmonton Riverbend

Learn More

Andrea Johnson

Fredericton

Learn More

Nikki Kaur

Hamilton East — Stoney Creek

Learn More

Sarabjit Kaur

Etobicoke North

Learn More

Alan Keeso

Kitchener South — Hespeler

Learn More

Pat Kelly

Calgary Rocky Ridge

Learn More

Peter Kent

Thornhill

Learn More

Arpan Khanna

Brampton North

Learn More

Robert Kitchen

Souris — Moose Mountain

Learn More

Tom Kmiec

Calgary Shepard

Learn More

Helena Konanz

South Okanagan — West Kootenay

Learn More

David Kong

Scarborough North

Learn More

Micheal Kram

Regina — Wascana

Learn More

Stephanie Kusie

Calgary Midnapore

Learn More

Aino Laamanen

Nickel Belt

Learn More

Kathy Laframboise

Ahuntsic-Cartierville

Learn More

Mike Lake

Edmonton — Wetaskiwin

Learn More

Mike Lalonde

Ottawa West — Nepean

Learn More

Hugues Laplante

Châteauguay — Lacolle

Learn More

Isabelle Lapointe

La Prairie

Learn More

Celine Laquerre

Dorval — Lachine — LaSalle

Learn More

Bert Laranjo

Hamilton West — Ancaster — Dundas

Learn More

Cynthia Larivière

Salaberry — Suroît

Learn More

Henry Lau

Windsor West

Learn More

Philip Lawrence

Northumberland — Peterborough South

Learn More

Daniel Lee

Willowdale

Learn More

Catherine Lefebvre

Bourassa

Learn More

Richard Lehoux

Beauce

Learn More

Pierre Lemieux

Glengarry—Prescott—Russell

Learn More

Ryan Lester

Toronto Centre

Learn More

Yves Lévesque

Trois-Rivières

Learn More

Chris Lewis

Essex

Learn More

Ron Liepert

Calgary Signal Hill

Learn More

Wladyslaw Lizon

Mississauga East — Cooksville

Learn More

Dane Lloyd

Sturgeon River — Parkland

Learn More

Ben Lobb

Huron — Bruce

Learn More

Marie Louis-Seize

Argenteuil — La Petite-Nation

Learn More

Jasmine Louras

Outremont

Learn More

Tom Lukiwski

Moose Jaw — Lake Centre — Lanigan

Learn More

Michael Ma

Don Valley East

Learn More

Roger MacKay

Central Nova

Learn More

Dave Mackenzie

Oxford

Learn More

Martha MacQuarrie

Kings — Hants

Learn More

Larry Maguire

Brandon — Souris

Learn More

Melanie Maher

Winnipeg South

Learn More

Ilario Maiolo

Saint-Léonard — Saint-Michel

Learn More

Christine Marcoux

Hochelaga

Learn More

Richard Martel

Chicoutimi — Le Fjord

Learn More

Jean-Martin Masse

Joliette

Learn More

Daniel Mazier

Dauphin — Swan River — Neepawa

Learn More

Justina McCaffrey

Kanata — Carleton

Learn More

Todd McCarthy

Whitby

Learn More

Kelly McCauley

Edmonton West

Learn More

Phil McColeman

Brantford — Brant

Learn More

Greg McLean

Calgary Centre

Learn More

Logan McLellan

Egmont

Learn More

Cathy McLeod

Kamloops — Thompson — Cariboo

Learn More

Ghada Melek

Mississauga — Streetsville

Learn More

Eric Melillo

Kenora

Learn More

Costas Menegakis

Richmond Hill

Learn More

Jane Michael

Burlington

Learn More

Milad Mikael

Mississauga Centre

Learn More

Maikel Mikhael

Rivière-des-Mille-Îles

Learn More

Rob Moore

Fundy Royal

Learn More

Marty Morantz

Charleswood — St. James — Assiniboia — Headingley

Learn More

Rob Morrison

Kootenay — Columbia

Learn More

Glen Motz

Medicine Hat — Cardston — Warner

Learn More

Cyma Musarat

Pickering — Uxbridge

Learn More

John Nater

Perth — Wellington

Learn More

Nadirah Nazeer

Beaches—East York

Learn More

Erin O’Toole

Durham

Learn More

Barry O’Brien

Etobicoke — Lakeshore

Learn More

Deepak Obhrai

Calgary Forest Lawn

Learn More

Cameron Ogilvie

Winnipeg North

Learn More

Ted Opitz

Etobicoke Centre

Learn More

Pierre Paul-Hus

Charlesbourg — Haute-Saint-Charles

Learn More

Tom Pentefountas

Laval — Les Îles

Learn More

Rick Perkins

South Shore — St. Margarets

Learn More

Randall Pewarchuk

Esquimalt — Saanich — Sooke

Learn More

Adam Pham

Parkdale–High Park

Learn More

Wayne Phelan

Cardigan

Learn More

Jean-Pierre Pigeon

Gaspésie — Les Îles-de-la-Madeleine

Learn More

Pierre Poilievre

Carleton

Learn More

Mario Provencher

Abitibi — Témiscamingue

Learn More

Frank Pullia

Thunder Bay — Superior North

Learn More

Shinder Purewal

Fleetwood — Port Kells

Learn More

Lisa Raitt

Milton

Learn More

Jasveen Rattan

York South — Weston

Learn More

Claire Rattée

Skeena — Bulkley Valley

Learn More

Alain Rayes

Richmond — Arthabaska

Learn More

Brad Redekopp

Saskatoon West

Learn More

Scott Reid

Lanark — Frontenac — Kingston

Learn More

Michelle Rempel

Calgary Nose Hill

Learn More

Blake Richards

Banff — Airdrie

Learn More

Anna Roberts

King–Vaughan

Learn More

Yvonne Robertson

Don Valley West

Learn More

Stéphane Robichaud

Longueuil — Charles-LeMoyne

Learn More

Claudio Rocchi

LaSalle — Émard — Verdun

Learn More

Lianne Rood

Lambton — Kent — Middlesex

Learn More

Alex Ruff

Bruce — Grey — Owen Sound

Learn More

Linda Rydholm

Thunder Bay — Rainy River

Learn More

Ashish Sachan

Guelph

Learn More

Jagdeep Sahota

Calgary Skyview

Learn More

Johanna Sarfati

Rosemont — La Petite-Patrie

Learn More

Bob Saroya

Markham — Unionville

Learn More

Julie Sauvageau

Montarville

Learn More

Jamie Schmale

Haliburton — Kawartha Lakes — Brock

Learn More

Richard Serour

Saint-Laurent

Learn More

Dany Sévigny

Sherbrooke

Learn More

Martin Sheilds

Bow River

Learn More

Jay Shin

Burnaby South

Learn More

Doug Shipley

Barrie — Springwater — Oro-Medonte

Learn More

Fred Shuman

Halifax West

Learn More

Harpreet Singh

Surrey — Newton

Learn More

Ramona Singh

Brampton East

Learn More

Bobby Singh

Scarborough — Rouge Park

Learn More

Michael Skinner

Peterborough — Kawartha

Learn More

Derek Sloan

Hastings — Lennox and Addington

Learn More

Jonas Smith

Yukon

Learn More

Liz Snelgrove

London West

Learn More

Gerald Soroka

Yellowhead

Learn More

Sonny Spina

Sault Ste. Marie

Learn More

Pierre St-Amant

Sudbury

Learn More

Brian St. Louis

Nepean

Learn More

Bruce Stanton

Simcoe North

Learn More

Warren Steinley

Regina — Lewvan

Learn More

Stephen Stewart

Malpeque

Learn More

Mark Strahl

Chilliwack — Hope

Learn More

Shannon Stubbs

Lakeland

Learn More

David Sweet

Flamborough — Glanbrook

Learn More

Eli Tannis

Ottawa South

Learn More

Hani Tawfilis

Mississauga — Erin Mills

Learn More

Murarilal Thapliyal

Brampton West

Learn More

Quintus Thuraisingham

Scarborough — Guildwood

Learn More

Helen-Claire Tingling

University — Rosedale

Learn More

Corey Tochor

Saskatoon — University

Learn More

Lawrence Toet

Elmwood — Transcona

Learn More

David Tordjman

Mount Royal

Learn More

Annie Trudel

Terrebonne

Learn More

Jae Truesdell

Toronto — St. Paul’s

Learn More

Tim Uppal

Edmonton Mill Woods

Learn More

Michael van Holst

London — Fanshawe

Learn More

Tom Varughese

Mississauga — Malton

Learn More

Karen Vecchio

Elgin — Middlesex — London

Learn More

Megan Veck

New Westminster — Burnaby

Learn More

Sophie Veilleux

Papineau

Learn More

Gary Vidal

Desnethé — Missinippi — Churchill River

Learn More

Arnold Viersen

Peace River — Westlock

Learn More

Brad Vis

Mission — Matsqui — Fraser Canyon

Learn More

Cathay Wagantall

Yorkton — Melville

Learn More

Krystina Waler

St. Catharines

Learn More

Chris Warkentin

Grande Prairie — Mackenzie

Learn More

Kevin Waugh

Saskatoon — Grasswood

Learn More

Len Webber

Calgary Confederation

Learn More

Sean Weir

Oakville North — Burlington

Learn More

Rodney Weston

Saint John — Rothesay

Learn More

John Williamson

New Brunswick Southwest

Learn More

Dave Williamson

Algoma — Manitoulin — Kapuskasing

Learn More

Rachel Willson

York Centre

Learn More

Mike Windsor

Bonavista — Burin — Trinity

Learn More

Alice Wong

Richmond Centre

Learn More

Stephen Woodworth

Kitchener Centre

Learn More

Ruslan Yakoviychuk

Kingston and the Islands

Learn More

Wai Young

Vancouver South

Learn More

Alex Yuan

Markham — Thornhill

Learn More

David Yurdiga

Fort McMurray — Cold Lake

Learn More

Jerry Zhang

Waterloo

Learn More

Bob Zimmer

Prince George — Peace River — Northern Rockies

Learn More